danielgonzoporto danielgonzoporto
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Panera one bagel costs $0.65. Thirteen bagels cost $7.90. Is the cost of bagels proportional to the number of bagels?

Respuesta :

darknightharris763 darknightharris763
  • 23-02-2021

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help I don’t understand this
20 points!Why were goods traded between Europe and Asia so expensive when using overland trade routes?A. There were many people involved along the way that all
bonjour est-ce que quelqu’un peut m’aider?!svp
While _[blank]_ science deals with knowledge discovery, _[blank]_ science deals with knowledge use.
Max creates a lavender dye by mixing 3 ounces of blue with half a cup of red dye. He wants to know how much red dye he needs to use with 54 ounces of blue dye?
Anyone who knows Irish...please answer!! [tex]\downarrow[/tex]_____________________________[tex]\large\sf\:Scríobh \: alt \: ar \: an \: ábhar \: ‘Ionramháil \\
Here please help me!!!!!......whoever answers it will get brainliest
what are the three stage of human society​
Help me pleaseeee:((
Describe the how the sun's mass affects planets in a solar system.