djose3725 djose3725
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2) (EFO8MA12) Se 250 gramas de azeitonas custam 4,60.qual será o preço de de quilo de
azeitona?
a) R$ 9,20
b) R$ 10,60
c) R$ 12,80
d) R$ 13,80​

Respuesta :

philkingsferrygutman
philkingsferrygutman philkingsferrygutman
  • 25-02-2021

Answer:

###########÷#######################

Answer Link

Otras preguntas

if 2=6ˏ 3=12ˏ 4=20ˏ 5=30ˏ 6=42ˏ then 9 = ?
which is the greatest fraction 1/2, 1/4, 1/6 or 1/8
Which tissue lines the inner surface of the stomach and small intestine?
Divide and round the answer to 3 decimal places 33.587\13
Which society was highly influenced by the Egyptians and profited by taxing goods that went through their land?
Why are chromosomes visible during mitosis but not at other times?
Jessica buys a shirt for $30 plus a 7% tax.what is her total?
Which statement describes the Supreme Court's decision in the Brown v. Board of Education case? A. It agreed with the earlier Plessy v. Ferguson ruling on publi
what issue developed in regard to the states that would be made from the Louisiana Purchase
What are the causes and effects of Gandhi's Independence Movement in India?