knevaena knevaena
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 8 gel pens cost $14.24. What would be the cost per pen?

Respuesta :

alexsalamander10 alexsalamander10
  • 24-02-2021

Answer:

1.78

Step-by-step explanation:

Answer Link
IV3053 IV3053
  • 24-02-2021

Answer:

1.78 dollars per pen.

Step-by-step explanation:

I hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

please answer as many as you can
-18+(-29)+(-10) -24+(-16)+-28+-19 -151-253-34-17 Help me with these
PLEASE HELP ME Which statement describes how the ice in glaciers causes rocks to be weathered? The cold ice freezes the rocks, making them stronger. The ice c
The covariance between the returns on two assets is negative. This occurs when Group of answer choices the standard deviation of one asset has a positive linear
The United States is often referred to as a "melting pot." What does this phrase mean to you? Why do you think the United States works this way? In a short para
g Which of the following are the three factors used to determine a company's credit rating? Its current ratio, its debt-to-equity ratio, and its interest covera
How do ciliary muscles focus our eye?​
Myra Manning, CFE, was hired to investigate some suspicious activity at Arizona Medical Supply after one of the company’s largest customers complained several t
What is the measure of angle aoc
How old does a fish live to?