evanrosa72336 evanrosa72336
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 notebooks and 3 packages of pens cost $7.43 and
5 notebooks and 2 packages of pens cost $7.03, what is the
cost of 1 notebook?

Respuesta :

EeveeMath
EeveeMath EeveeMath
  • 24-02-2021

Answer:

i believe its one of these!

A. $0.89 B.$0.79 C. $1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how mughal empire is different from the other kingdoms​
which compound contains nitrogen A. Glucose B. Starch C. Water D. Amino acid
by Louisa May Alcott (excerpt) "Meg, I wish you'd go and see the Hummels. You know Mother told us not to forget them," said Beth, ten days after Mrs. March's de
what is 1 x 10 because teachers keep syaing it s 10 but i dont think it is
Please help solve the problems and show how you solved them 26-4s=9s -3r+10=15r-8 -9(t-2)=4(t-15)
Select the correct answer from each drop-down menu, Common minimum requirements for installing a software program include software, you need to y. Before instal
Suggest any five strategies to overcome competition in the market​
Why is that gender inequality happen in workplace?
PLZ HELP ME NOW.....
Cite at least two (2) examples of the application of law of acceleration​