ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

How many minutes are 3/5 hours?
how did countries in Latin America approach government reform
A series of steps that scientists follow to answer questions
Which of these is a protein? table sugar sunflower oil collagen
which is taller the Gateway Arch 630 feet tall or the Space Needle 605 feet tall how do you know
round 763500 to the nearest ten thousand
60÷5(7-5) what is the answer to this math equation?
Express the ratio 45 seconds to 30 minutes as a fraction in simplest form.
Find the least common multiples of 6, 12 and 15
what are product game boards