ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2021

Answer:

Kindly refer to the attachment

Thank U Next

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

It will gain you more knowledge, intensify your soft skills, strong work ethics and grow your network. What is it?​
Explain the Law of Conservation of Mass in terms of the atoms and bonds in a chemical reaction.
What factors contributed to the statement on the western front
What is the measure of angle B? Give answer in degrees, round to nearest tenth.
Write about Charity save water letter
What was an advantage the Americans had during the Revolutionary War? They had more experience They were well paid and well fed They were on their homeland They
Every 5 years the class plants a total of 320 trees. How many trees a year does the class plant?
August hosted two dinner parties for his friends. Twenty guests attended the first party, and thirty-three guests attended the second party. What is the percent
a solute and a solvent are mixed together to form _______? A. a molecule B. a solution C. an element D. a compound
benefits of home health care​