Seudónimo Seudónimo
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please I don’t know

Help me please I dont know class=

Respuesta :

edgykoolaid
edgykoolaid edgykoolaid
  • 24-02-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
jasmineprado2000
jasmineprado2000 jasmineprado2000
  • 24-02-2021

okay so its asking whats the cost of one notebook so if you are gonna add you will get 10.30

Answer Link

Otras preguntas

Jenna earns $8.75 per hour working at the mall. If Jenna worked hours 20 1/5 last week, how much did she earn before taxes were taken out?
Match the following terms to their respective definitions:
Which is greater .023 or 22%
Find the speed of a 5.6-kg bowling ball that has a kinetic energy of 25.2 J.
Magnetic reversals ____. a.cause the movements of tectonic plates b.confirmed the existence of subduction zones c.provide strong evidence for seafloor spreading
use the digit 4,2,7,3,0, and 5 to find two 3-digit numbers
what type of bond is formed when two nonmetal atoms get close enough for their orbitals to overlap? a- ionic bond b- covalent bond c- metallic bond
which principle does the U.S. supreme court apply when it declares an act of congress unconstitutional
What is the correct noun form of the verb to facilitate a. facility b. facilitation c. faculty d. facile
Ms.sweet bought 14 gourmet cupcakes for the math teachers at her school. If the total cost was 39.20, what was the unit rate of a cupcake?