shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

Despite good blood pressure control, a nurse practitioner might change a patient’s drug from an acei to an arb because the arb:
Which is an indication that water is entering cells? A. Fingers looking wrinkled B. Cells shrinking in size C. Cells collapsing in a fish D. Lea
Radicals use the term “political economy” instead of “_____,” which is a hard sell these days.
I am doing numerical expressions and there is a problem that says "the number of weeks until vacation if vacation is twenty-eight days away" how would I answer
Write a numerical expression for Divide 144 by 12
When attempting a simple and basic approach to organizing your ideas, you might want to use a scratch, or ___, outline.
What does "symbolic expression" refer to in terms of the First Amendment? Speech Writing Demonstration Thoughts
(4-3)(1-(3+5))x5 need work also
One angle of a rhombus measures 102°, and the shorter diagonal is 4 inches long. Approximately how long is the side of the rhombus?
The length of a rectangle is 5 inches shorter than the width. What is the width of the rectangle if the perimeter is 48 inches? Please show the equation