nwksbdoabeid nwksbdoabeid
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

A delicious vegetable sandwich costs $4.25 plus 6% sales
tax. What is the total cost of purchasing the sandwich?
please answer asap

Respuesta :

jaydenn162 jaydenn162
  • 24-02-2021

Answer:

Total cost: $4.505

Step-by-step explanaton:

Mulptiply 6% by 4.25 and add 4.25 to get $4.505

If it was simplified, the answer is $4.51

Answer Link
sadiarehman123
sadiarehman123 sadiarehman123
  • 24-02-2021

A delicious vegetable sandwich costs $4.25 plus 6% sales

tax. What is the total cost of purchasing the sandwich?

$4.505

Answer Link

Otras preguntas

What were the aggressors of the Holocaust?
What is the unit rate of 40 meters in 16 seconds?
what is 6 divided by 812
What is the mass number of the particle emitted from the nucleus during beta minus decay? What kind of charge does the particle emitted from the nucleus during
What happened at the Battle of Bunker Hill?
. Alpha Particles a. What is the mass number of an alpha particle? b. What is the identity of an alpha particle? c. What kind of charge does an alpha particle h
There are 4 tiers of seats in each section. Each tier is 4 times greater than the tier below. The first tier contains 4 seats. how many seats are in the second
Trees like the mesquite tree have deeper roots than other desert plants. How are these roots an adaptation for survival in the desert ecosystem?
Trees like the mesquite tree have deeper roots than other desert plants. How are these roots an adaptation for survival in the desert ecosystem?
The first strands of DNA were observed through which microscope? tunneling microscope simple microscope compound light microscope electron microscope