jadaemaddox97 jadaemaddox97
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

store A sells boxes of rice for $2.50 each

Respuesta :

norrisa877 norrisa877
  • 25-02-2021

Answer:

I need more information

Step-by-step explanation:

Answer Link
emily000090
emily000090 emily000090
  • 04-03-2021

Answer:

i need to see the full word problem to help you

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

So one please help just click on the picture
Solve for x. x - 10 = -30 A) x = -40 B) x = -20 C) x = 20 D) x = 40
A two word phrase used to show division in a problem
Is WXY ~ ZYV? Justify your answer. The image is not drawn to scale. A. No, the sides are not in proportion. B. No, the corresponding angles are not congruent.
How can flooding help farmers? It provides faster transport at a crucial time of year. It helps make soil more fertile. It never helps farmers. It washes up new
6n+n+14=0 i need the math
The process of adding a nutrient that was not naturally present to a commonly eaten food is called what? a. fortification b. enrichment c. enhancement d. mi
e Banks Company sold merchandise on account $35,000 with terms 2/10, n/30. The cost of merchandise sold was $27,600. What will the sales discount be if the invo
A developing fetus requires a tremendous amount of nutrients for growth and development,which systems interact to maintain homeostasis in the mother
Derek owns a landscape business. He charges a fixed fee of $30 plus $1 per 1,000 square feet of lawn mowed. Derek's earnings (in dollars) in the past five weeks