jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

The Iroquois Confederacy was made up of which tribal nations before 1722? Select the best answer provided. ОА. Seneca, Onondaga, Mohawk OB. Onondaga, Mohawk, Se
If you are a US citizen, you are able to vote in a presidential election starting at the age of To register to vote, you must Voting remotely involves casting y
Give me three reasons why iodine isn't soluble in water. Thanks a lot !
If You Had Two Hours Left On Earth What Would You Do
as you kick a soccer ball with 8 m/s at an angle of 40, how long does it take to get to the highest point
If you were the current Governor of California, what measures would you enact to combat the current drought?
Please make the adjective like masculine and femine
The difference between weather and climate
pH is the measure of the concentration of free __________ in a solution.
Using the method of variation of parameters find the general solution to the following ODE: 41" – 4ty' + 3y = 813