cerenitethompson
cerenitethompson cerenitethompson
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help please. Due today

Help please Due today class=

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 25-02-2021

Answer:

$210/6 is a better deal and unit will be $/g

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-02-2021

Answer:

145/5 is better deal and unit rate of deal is $29/g

Answer Link

Otras preguntas

The cost of bananas varies directly with their weight. Miguel bought 3 1/2 pounds of bananas for $1.12. Write an equation that relates the cost of the bananas t
main disadvantages of rejoining Paris agreement
Alone in the universe readworks answers
Human bodies constantly receive and send blank information from one part of the body to another​
See the question Help I’ll give a brainliest 1 , 2 , 3 , or 4 ?
A person who is exercising vigorously breathes more deeply and rapidly than someone who is resting. Give TWO reasons why this is necessary.
can anyone plz tell me how to lucid dream tonight without an alarm im 13 and i never had one ill give brainliet
Plz help!!! A.) is the relationship a function? B.) explain your answer. Use words “input” and “output”. C.) Rachel plans to study 2 hours for her next exam. Wi
HELP ME OUT PLEASEThe simile in this excerpt is used to emphasize that the snow A) is the same texture as goose feathers. B) Has many lumps and footprints in it
A student makes a diagram that shows the layers of Earth. The student incorrectly claims that the density of each layer is the same. Which of these accurately d