eatmycatplzyt
eatmycatplzyt eatmycatplzyt
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sam bought 9 ounces of cheese for $3.24. Joe bought 7 ounces of cheese for $3.22. Who got the best deal?

Respuesta :

banatangerineman
banatangerineman banatangerineman
  • 26-02-2021

Answer:

Sam

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the purpose of the works progress administration ?
Help please What would happen to the body if one of the organ systems stopped working?
Could I get some help please?
According to "Witness to the Tragedy," what does Carolyn Cole consider to be the worst disaster she has ever covered?
All of the following are natural cloning except 1.regeneration 2.identical twins 3.dizygotic twins 4.tumor
If you receive a weekely allowance and you want to buy something that costs two weeks worth of allowance, what would be the most reasonable way to that? A) Borr
"emily is a school principal. if the teachers at her school fail to complete teaching the syllabus for the term on time, she fires them immediately. this scenar
Using the table, which value from the domain corresponds to a range value of 3? A) -1 B) 0 C) 1 D) 2 the table is like this(cant find a p
According to levinson, people around the age of 40-45 move into a period/time of questioning called ________ and focus on the finite nature of life where they b
someone please help me