ariisd ariisd
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy one papaya for $3 then how many can you buy with $24

Respuesta :

KailynB5 KailynB5
  • 25-02-2021

Answer: You can buy 8 papayas.

Step-by-step explanation:

24 divided by 3 =8

Answer Link
student1AnneChesnutt
student1AnneChesnutt student1AnneChesnutt
  • 25-02-2021

Answer:

8 Papayas

Step-by-step explanation:

24 divided by 3= 8

Answer Link

Otras preguntas

Facts about manifest destiny?
4/10 to the lowest terms
He welded the new Red Army into a disciplined fighting force? a. Lenin c. Trotsky b. Stalin d. Kerensky
4/10 to the lowest terms
What is the value of 5 in 756?
Describe several uses for plastic and explain why plastic is a good choice for these properties
A scientist repeats another scientists experiment but gets different results. what are the possible causes?
Which terms refer to the smallest pure substances? A. mixtures and alloys B. molecules and atoms C. elements and isotopes D. metals and nonmetals
describe a real life multiplication situation for which an estimate makes sense explain why it makes sense
which substance can enter a cell by diffusion without having to be digested