cereddic cereddic
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rebecca bought 1.5 pounds of grapes for $2.18 per pound. How much did the grapes cost?

Respuesta :

zneuhausel zneuhausel
  • 26-02-2021

Answer:

$3.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the mixed number for 14/5
A 1451 kg car is traveling at 48.0 km/h. How much kinetic energy does it possess? K.E. =
Help! Elastic Collision. Two objects, one initially at rest, undergo a one-dimensional elastic collision. If half the kinetic energy of the initially moving obj
Explain the process of reporting possible signs of dementia within agreed ways of working.
Peasants gained power during the Hundred Years’ War by
Publishers often add _____ to a text to help readers understand the meaning of old words.
I srsly need this done now: ((5 + (1/6) divided by (2 + (5/12))
Listed following are some of the distinguishing geological characteristics of the moons orbiting Jupiter. Match each characteristic to the appropriate moon. - s
Suppose that a constant force is applied to an object. Newton's Second Law of Motion states that the acceleration of the object varies inversely with its mass.
What is the literal meaning of “his young body is dying of responsibility" in my father's sadness?