33sayfde 33sayfde
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

1 pound of cheese cost 3.00. Layla has 13.00 to spend. How many pound of cheese can she get?

Respuesta :

27jwilliams
27jwilliams 27jwilliams
  • 26-02-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
cheyenne8912
cheyenne8912 cheyenne8912
  • 26-02-2021
answer: 4 pounds of cheese
hope it helps :)
Answer Link

Otras preguntas

A catering company’s recipe for salad uses a ratio of 2 cups of dressing to 4 pounds of vegetables. how would we write the ratio of dressing to vegetables as a
what is the the importance of 1st ammendment
In the debate about limited government, A. antifederalists wanted the powers of the national government to be broad and unlimited.B.Federalists favored a nation
A state's representation in the U.S. Senate is based on
When did a significant Jewish population settle in Spain?
Find the slope of the line. (Pic Attached.) a. 1/5 b.-1/3 c.-3*********** d.5
A car traveling at 34 m/s starts to decelerate steadily. It comes to a complete stop in 6 seconds. What is its acceleration? Your answer: Answer. Units
A group of 7th and 8th graders were asked if they like playing tennis. This two-way frequency table shows the proportion of students from each grades that like
What is the point-slope form of a line that has a slope of 5 and passes through the point (3, –4)? y – 3 = 5[x – (–4)] –4 – y1 = 5(3 – x1) y – (–4) = 3(x –
determine which will change if you turn up a radio’s volume: wave velocity, intensity, pitch, frequency, wavelength, loudness.