divaparra014
divaparra014 divaparra014
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

There I meant 3 questions

There I meant 3 questions class=

Respuesta :

Sonilophe
Sonilophe Sonilophe
  • 26-02-2021

Answer:

18) 4 × 4 or 4 + 4 + 4

19) 1.6 ounces of Peanut Butter

20) $5.10

Step-by-step explanation:

Hope this Help!!

:)

Answer Link
Czariah Czariah
  • 27-02-2021
I agree with the first person
Answer Link

Otras preguntas

how are squares and rectangles the same
beginning in 1996, a glacier lost an average of 3.7 meters of thickness each year. find the total change in its thickness by the end of 2012.
What two groups of people received the most help from the Second New Deal? -the wealthy -minorities -unemployed -women
why was acquiring Guam important for the United States in the Spanish American war
Why were some Serbians and Bosnians angry with Austria-Hungary in 1914?
The cost of N people staying in a motel is given by the formula: Cost ($) =75+15N a) Find the cost for 3 people b) Find the cost for 1 person c) Find the cost f
The instruments of international bargaining: using military resources
add the fractions and simplify the answer 1/2 +2 /3
A photographer’s camera sits on a tripod that is 1.8 m above the ground. The base of the tripod is 44 m from the base of a tree. The photographer spots a woodp
what is a wave that bounces back from a barrier called?