Caleighkay625
Caleighkay625 Caleighkay625
  • 26-02-2021
  • Advanced Placement (AP)
contestada

A microwave uses 1,500 watts for 2.5 hrs. How many kwh are used? Will give Brainly need this RN

Respuesta :

apolloswig
apolloswig apolloswig
  • 26-02-2021

Answer:

1.8 MJ

and  

0.5 kWh

Answer Link

Otras preguntas

What is 3 2/5 divided by 3/4 simlified.
What does the word enzyme in paragraph 4 mean? The glands which produce saliva in your mouth A substance which helps a chemical change occur A large carbohydrat
Which of the following is a normative statement? Group of answer choices Popcorn and candy are sold in movie theaters. The price of candy bars is $1.25 each. Yo
Muscular ________ is a combination of both muscular strength and cardiovascular endurance. It’s a measure of how long a muscle can overcome a force before it be
PLEASE HELP ITS NOT ENGLISH!!!!!! Lol
Find the distance between the two points A(- 7, 5) and B(4, - 9) .​
I need help with the work of the math
3 pounds of grapes cost $2.43. What is the cost per pound?
hi i need help on question 20! pls
ANY HELP IS APPRECIATED!! PLEASE HELPOPP