mckenziebrewster
mckenziebrewster mckenziebrewster
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 12 pound of cheese. the cost for 1 pound of cheese is

Respuesta :

arjuneraveena arjuneraveena
  • 27-02-2021

Answer: 0.29166666666

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An organism’s niche is determined by its , which is it’s physical environment
PLEASE HELP answer question 1-8 democratic vs republican (look at the pics)
The sum of three consecutive numbers is 12 find the numbers
What is the ph of 2.34 * 10^-5 naoh solution?
Refers to the addition of vitamins or minerals that were not originally present in food
the wares want yo buy a new computer. the regular price is $1049. The store is offering a 20% discount and a sales tax of 5.25% is added after the discount what
A drilling machine can drill 12 holes in 6 minutes. if the drilling machine drills at a constant speed, it can drill ___ holes in 25 minutes.
Write the equation of a circle with a center at (-3,-4) and a radius of 3?
How would clams, oysters,and mussels most likely be affected if the amount of plankton in a large body of water was significantly reduced?
what is the difference between a patrician and a plebian