Amariclark100 Amariclark100
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

daniil362108 daniil362108
  • 22-03-2021

Answer:

1.25 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Terrell has a water purifier for back packing. it will purify 1 liter of water in 1 minute. how long would it take Terrell to purify enough water for 4 canteens
two principles of good governance that help prevent corruption.
Ashley uses 1/4 package of raisins for fruit cake. She then uses 1/9 of the remainder for the muffins.What fraction of the package of raisins does she have lef
If you multiply any whole number by a fraction less than 1 is the product greater than or less than the whole number
name two ideas in the declaration of independence that are still part of the main beliefs of our country
What forms did revolutionary writing most often take? a. ballad poetry and epic verse b. songs, rituals, and speeches c. novellas and epic fiction d. newspa
Which of the following best describes a rhetorical device? a.) a technique used in writing or speaking that is intended to persuade b.)a technique that emplo
The natural history had a hands on mineral presentation. Each time the presentation is given 8 student are permitted in the area One day 100 student were at m
Why is charcoal a limited drawing medium
Which of the following was a belief held by Progressive reformers? A. Big businesses should be regulated by government to help small businesses. B. Regul