angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Staples sells 5 packs of paper for $7.80. How much would 3 packs cost? help

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
divide $7.80 by 3
gives you $2.6
Answer Link

Otras preguntas

at a restaurant the ratio of kids meals sold to adults meal was 5:4. if there were 20 kids meals sold, what is the combined amount of kids and adults sold me
what are two of the challenges that george washington faced during the beginning of his presidency
The sum of two consecutive integers is less than 83. find the pair of integers with the greatest sum.
to increase an amount by 3% what single multiplier would you use? thanks :)
speed of laptop or computer depends upon ram or processor
Support that P(e)=0.76,P(F)=0.45,and P(E and F)=0.32. What is P (E or F)?
What's the scientific notation of 0.00027
12 is 4% of what number?
A plane flew a total of 2,220 miles. Its average speed was 555 miles per hour. How many hours did the plane fly?
A 50-ft cable is stretched from the top of an antenna to an anchor point on the ground 15ft. from the base of the antenna . How tall is the antenna?