angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

Can u guys help if u help me I will help u
The given vector represents a hot air balloon that experiences a 0.25m/s^2 up and 0.25 m/s^2 to the right at 45 degrees. Find the magnitude of the resultant
Compounds can form from two nonmetals by sharing their electrons in a _____. A. ionic bond B. metallic bond C. covalent bond D. cation exchange
A china shop receives a shipment of 125 dishes in 5 boxes at this rate how many students will receive in 15 boxes
Plz help with this plzzzz
i need help with my math homework
Write the measurement 0.00860 km in scientific notation using the correct amount of significant figures
What kinds of fears did the creation of the department of homeland of security (dhs) bring about?
Can you help with this one: Dorthy Katz, a computer programmer, earns regular hourly rate of 32.25 and time and a half when she works overtime. In typical week
What is the molecular formula of eggs?