jayceerasco1693 jayceerasco1693
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent ratio for 5 apples for
$2.25

Respuesta :

kyasou
kyasou kyasou
  • 25-03-2021

Answer:

10 apples for $4.50

Step-by-step explanation:

you can just multiply both by 2

so 10 apples for $4.50

Answer Link

Otras preguntas

The phrase in the declaration of independence stating that governments are instituted among men
In each of the following problems, type the price per unit per oz. in blanks a. and b, then pick the best buy.​
which place is the tenths and what is it rounded to? please answer quick thx​
2(x-1)-y=-8 y=2x+8 substitution method
Which ordered pair makes both inequalities true? Y < –x + 1 and y > x On a coordinate plane, 2 straight lines are shown. The first solid line has a negati
(fg)-1(5)=g-1f-1(5)​
Determine the sequence of genes along a chromosome based on the following recombination frequencies: A-B 8 map units A-C 28 map units A-D 25 map units B-C 20 m
10. A toy store received a shipment of 17 cases of teddy bears. Use compatible numbers to estimate the total number of teddy bears in the shipment. De- nent? 12
Gregory is an impoverished African-American teen who finds school stressful but performs at a moderate level academically. He has no relationship with his fathe
Please help I have marked the circles with numbers which one is it anybody knows? Where is the natural light display called aurora borealis located?