nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

In a local bar, a customer slides an empty beer mug down the counter for a refill. The height of the counter is 1.20 m. The mug slides off the counter and strik
All of the following were actively involved in securing the right to vote for women except a. Elizabeth Cady Stanton. b. Susan
the perimeter of triangle ABC is 30 ft AB=8 BC=10 AC=12 list the angles of abc in order
A 55-year-old male had a stroke with left-sided paralysis. He is a Medicaid recipient who has been in a nursing home for 1 year and would like to transition to
Which is true? A 5.4793 < 5.4812 B 5.2189 = 5.219 C 5.0359 > 5.0923 D 5.0167 < 5.0121
Give the structure of the product you would expect from the reaction (if any) of 2-butyne with one molar equivalent of HBr. If there is no product, simply draw
what is gerrymandering​
Mountain View Company produces hiking boots. The direct labor standard for each pair of boots is 1 hour at a cost of $ 19.00 per direct labor hour. During the m
Because of higher interest rates, zero coupon bonds are sold at a premium price above the face value that will be paid at maturity Group of answer choices True
Given the data in the chart, which two countries enjoy an absolute advantage in oil production over the United States? a.Canada and Venezuela b.Russia and Can