jojegg092062
jojegg092062 jojegg092062
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

a dinosaur park cost $5.00 to enter plus $0.75 taxes. How much does it cost if a family of 4 went to the park



I need an inequality with a variable PLS HELP

a dinosaur park cost 500 to enter plus 075 taxes How much does it cost if a family of 4 went to the park I need an inequality with a variable PLS HELP class=

Respuesta :

mylasiawilliams120 mylasiawilliams120
  • 25-03-2021
i think 20.75 i’m not completely sure
Answer Link

Otras preguntas

a similarity between filial piety in Confucian China and citizenship in ancient Athens is?
Solve and check -5×=-50
Mrs. Morales wrote a test with 15 questions covering spelling and vocabulary. Spelling questions (x) are worth 5 point and vocabulary questions (y) are worth 10
What 3 things make a frog an amphibian
The game of lacrosse seems complicated to me. How does the word complicated function in the sentence? A.predicate nominative B.indirect object C.predicate adjec
when water droplets become a large enough in a cloud, it can lead to
Why does Karana decide to build a hut on the headland? ISLAND OF THE BLUE DOLPHINES BOOK A. She thinks it has the best view on the island. B. She knows it never
Find the unit rate: $15 for 4 quarts
Imagine driving down the highway and reading a sign that states "Save the planet—don’t litter."Which technique of policy enactment is being used?.
Which of the following has the most political power in Canada?