cherry730
cherry730 cherry730
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

10 rubber stamps cost $10.30.
Which equation would help determine the cost of 2 rubber stamps?
Choose 1 answer:

10 rubber stamps cost 1030 Which equation would help determine the cost of 2 rubber stamps Choose 1 answer class=

Respuesta :

esmedoritoss2628
esmedoritoss2628 esmedoritoss2628
  • 25-03-2021
D because the question would have to be multiply the numbers in a way that would get you the cost of 2 rubber stamps
Answer Link

Otras preguntas

what is causing in changed in land use patterns ? answer please ​
Decimal notation Express the following in decimal notation 4.2multiply10*3
Your family is on a ski vacation. Lift tickets for the family cost $90 per day. Snowboard rentals cost $60 per day. You purchase lift tickets for x days and sno
i know that the answer is 3P1 but I don't know why
This passage is taken from a nineteenth-century speech given in Massachusetts after the conviction of a fugitive slave.1 (1) I walk toward one of our ponds; but
Determine whether each sequence is arithmetic, geometric, or neither. Find l^2, kl, k^2, k^3/l
What is the value for 5 in 0.000598?
plz help me i need help before 1/28/22
Sheet of muscle located between the chest and abdomen.
A steel company sells 48 tons of steel each year. At this rate, how many tons of steel does the company sell in 4 months? 12 tons 16 tons 144 tons 192 tons