vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

NUMBER 4: it costs $1.44 for 16 lemons. How much is each lemon?

NUMBER 4 it costs 144 for 16 lemons How much is each lemon class=

Respuesta :

amandachu
amandachu amandachu
  • 26-03-2021
it is 9 cents each lemon
Answer Link
dgeralds88 dgeralds88
  • 26-03-2021
Cross multiply and divide it
Answer Link

Otras preguntas

What is 3/7 reduce to its lowest term
Fungus-like protists have a. cell walls made of cellulose. b. cell walls made of chitin. c. chloroplasts for photosynthesis. d. none of the above.
Which describes a spontaneous reaction? a. Positive ΔH b. Negative ΔH c. Positive ΔG d. Negative ΔG e. Positive ΔS
Write a paragraph in Spanish about what your ideal holiday is... Please help me only need 5/6 lines
What´s the difference between Black Thursday and Black Tuesday?
Steve grows taller each year. Is this a transitive verb or a intransitive verb?
You are an urban planner assessing the growth of a city. Ten years ago, the city's population was 249,583. Its current population is 318,270. By about what perc
if you were Orpheus, would you have locked back? why or why not?
what does the Latin word turba mean in english
What is meant by the phrase "1900 Europeans believed the world was their oyster"