vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

A 20 kg box is pulled with 90 newtons of force at an angle of 30 degrees. The coefficient of kinetic friction is 0.50. What is the acceleration? Why is the norm
A triangular pyramid is sliced by a plane. The plane does not intersect the base of the pyramid, nor is the plane parallel to the base. What is the most precise
If f(x) = square roots of x+2÷x+2 and g(x) = (1÷x)-2 ,then find fog(x)?
Вычисли. Сравни. 2 8 л * 6 л 10 ч * 9 ч 2 кг * 4 кг 1 дм * 20 см 24+34*84 9 л - 2 л * 7 л 3 см + 6 см * 1 дм 10 кг * 40 кг – 20 кг
what rhetoric appeal does this text have: 1 President Pitzer , Mr. Vice President, Governor, Congressman Thomas, Senator Wiley, and Congressman Miller, Mr. Webb
Find the area of the gray shaded region in the f A 120 ft2 120 ft 2 B 130 ft2 130 ft 2 C 720 ft2 720 ft 2
Qual é a dimensão da grandeza tensão elétrica?
On a Big-Dipper ride at a funfair, the height y metres of a carriage above the ground t seconds after the start is given by the formula y = 0.5t^2 - 3t+5. Betwe
Find the area of the gray shaded region in the f A 120 ft2 120 ft 2 B 130 ft2 130 ft 2 C 720 ft2 720 ft 2
One pathumam is equal to how many trillions please solve it