ralinedamas
ralinedamas ralinedamas
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help i dont understand

Please help i dont understand class=

Respuesta :

sabrahlamar789
sabrahlamar789 sabrahlamar789
  • 21-04-2021
672 is the correct answer
Answer Link
princessbutterflamer princessbutterflamer
  • 21-04-2021

Answer:

672

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A homeowner measured the voltage supplied to his home on 41 random days, and the average (mean) value is volts. 128.5 Choose the correct answer below. A. The gi
The cost for 3.5 pounds of shrimp is $14.63. Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the nearest cent.
A product sells for $240 per unit, and its variable costs are 70% of sales. The fixed costs are $318,000. What is the break-even point in sales dollars?
How do the animals feel when the egg hatches into a turtle?
The system of equations y = one-fourth x minus 5 and y = negative one-half x minus 3 is shown on the graph below.
what is the measures of ∠x
Charlie creates and sells jewelry. He has designed a triangular pendant with two 2-inch sides and one 1.5-inch side.Charlie will use wire to form the triangle.
A gallup survey indicated that 72% of 18- to 29-year-olds, if given choice, would prefer to start their own business rather than work for someone else. A random
Summarize the causes and effects of President Truman's decision to drop atomic bombs on Japan.
_____ are surface appendages that allow a bacterium to stick to a surface. _____ are surface appendages that allow a bacterium to stick to a surface. Fimbriae M