pm42788 pm42788
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

Is six pen cost $2.10 what is the unit price of the pen?

Respuesta :

376667 376667
  • 21-04-2021

Answer:

3.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
HiyaDudessss
HiyaDudessss HiyaDudessss
  • 21-04-2021

Answer:

0.35

Step-by-step explanation:

i just divided 2.10/6

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this question
65+15x=35 what does this equal and what's the work
#1 Combine like terms (AlgebraTiles) 3y2+3y2 #2 -3x2-3x2 #3 X2-3x2
what number multiplied 3 times gives -64 ? x*x*x= -64
How are the ideas in the Mayflower compact similar to John Locke later idea of social contract
When translated into symbols, "three less than half of a number" is
A car travelling at 90km/h is 500m behind another car travelling at 70km/h in the same direction. How long will it take the first car to catch the second?
is -4 1/5 less than. greater than or equal to -4 9/10
PLZ HELP! Need this ASAP! Thx so much! Find m∠PMK Plz show ur work!
solve using the elimination method 0.3x-0.2y=4 0.4x+0.5y=1