jessicahamilton76 jessicahamilton76
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 60 ounces cost $13.00, how much does one ounce
cost?

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Neil had some olive oil.  He used 1/5 liter to make a salad dressing.  There was 1/2 liter of olive oil remaining in the bottle. What amount of olive oil did Ne
What is x2 -6x-23=0 using square roots
Which sentence does not contain any punctuation errors?  A.The smoothie recipe includes the following, frozen berries, yogurt, and vanilla extract.  B.The smoot
what did fascists believe was necessary to achieve order in a society
How do conservationists make use of watersheds and ecozones? Why is this important?
What city was hephaestus patron of ???
Maria is tossing a fair coin. She tosses the coin ten times and it lands on heads eight times. If Maria tosses the coin an eleventh time, what is the probabilit
How were the democratic and republican parties formed?
without multiplying determine which expression has a product greater than 52,678A) 5/6 x 52,678B) 9/9 x 52,678C) 4/3 x 52,678D) 3/5 x 52,678How can I tell just
If the midpoint between (18, y) and (20, -15) is (19, -5), find the value of y.