lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Where were the worlds first city-state?
PLEASE HELP! Which action is an example of a service provided by an organization that receives charitable donations? A. researching vaccinations B. advertising
Crust is created at which type of plate boundary?
4.P. and is extremelyQ: my son isR: good lookingS. eight years oldW Edit with WPS Office(a) PORS (b) PRSQ (C) OSPR (d) OPRS​
HELP!!! GIVE SOM EXAMPLES, EL ACCESO A RECURSOS Y LAS CLASES SOCIALES DE CHINA Y BRASIL PAISES_SEMEJANZAS Y DIFERENCIAS
Sediment pollution Description: __________________________________________________________ Causes: __________________________________________________________
I need to identify what this building is
Why do you think that the particles of a suspension settle out but the particles of a colloid do not? Explain your reasoning.
6h + 20 is greater than for equal to 100 in a real world problem
Two boats leave the same port at the same time. One travels at a speed of 28 mi/h in the direction N 50° E, and the other travels at a speed of 22 ml/h in a dir