2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Why did the San Diego School Board decide to segregate the Mexican students in the Lemon Grove Incident
ASAP drusilla built a model airplane using the scale 1/2 in = 7 ft the wingspan of the model is 15 inches what is the actual wingspan b 100ft d 210ft
PLS PLS PLS HELP ME!!!​
According to current understanding, the two most abundant elements in the universe were made __________.
0.018 + (3.1 × 10-3) Simplified
Hello everybody! I hope everybody has a blessed day and remember to keep smiling! :) Just remember... You got this! Good luck on your assignments!
During research in the 1940s and 1950s, no variations in personalities were found across cultures. Please select the best answer from the choices provided T F.
Is the Answer A, B, C, or D?
How does this change the gravitational force between the two objects?
Identify the point of view of the author of the political cartoon concerning deng xiaoping’s legacy