jaydensmith2198
jaydensmith2198 jaydensmith2198
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Tim bought a soft drink for 4 dollars and 6 candy bars. He spent a total of 22 dollars. How much did each candy bar cost ?

Respuesta :

1665375k
1665375k 1665375k
  • 23-04-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
plant roots can grow through cracks and what?
Why do the track runners start at different positions on the track?
Which friend has greatee elevation & which friend is father from sea level?
Allison has 6 blue pencils and 10 yellow pencils.sadie has 24 pencils that are either blue or yellow.the ratio of blue pencils to yellow pencils is the same fo
Allison has 6 blue pencils and 10 yellow pencils.sadie has 24 pencils that are either blue or yellow.the ratio of blue pencils to yellow pencils is the same fo
What features distinguish anthropoids from strepsirrhines
In which one of the following sentences could you best use a semicolon? A If you ask me Jerry is a tennis whiz. B When she is worried Lucille eats a lot. C Jerr
Christina is making a blanket for her baby granddaughter. The blanket will have ribbon around all 4 edges. There will be:94 feet of ribbon on the top edge94 fee
Is 0.602 equvalent to 0.62