Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happened in the electoral college system after the election of 1800? a. George Washington resigned. b. The District of Columbia was created. c. Presiden
Vladimir Lenin was a Marxist who called for a revolt in 1902: true or false?
Bebop is a style of a. ragtime. b. jazz. c. fusion. d. pop.
convert 12 565 ft to miles, yards, feet
30- Which one of the following is an example of business goods? a. Convenience goods c. Unsought goods b. Specialty goods d. Materials and parts
A landscape in which a layer of limestone close to the surface erodes into deep valleys, caverns, and sinkholes is called a. loess. b. till. c. headland. d.
The __________ was established in 1942 by FDR to regulate the production and allocation of materials and fuel in the United States during WWII. a. Reconstructi
It is essential to understand the subject, occasion, audience, and purpose of a media piece in order to evaluate it effectively. a. True b. False
Which of the following countries is part of Central America? a. Uruguay b. Nicaragua c. Columbia d. Argentina
Which of the following terms is the Greek word for "measure"?