Scoleman0996 Scoleman0996
  • 25-04-2021
  • Mathematics
contestada

The cost buying salad from a bar is at least $4.50 per pound

Respuesta :

twyaffe6np twyaffe6np
  • 25-04-2021
Answer

We know from the problem that the salad is going to cost at least $4.50 per pound. Therefore, it is entirely possible for the cost to exceed $4.50, but it cannot be lower than $4.50 because then it would not be equal to $4.50.
Answer Link

Otras preguntas

Activity In the box below, write five factors that affect your health that you can control. Then write five more factors that affect your health but are outside
a cell phone cost 1500.00 last month had a 20% increase. how much did this phone cost?​
All combustion reactions have oxygen as a reactant. True False
Does the music impact any differently if it’s presented in these two ways diegetic or no-diegetic ? Need 200 hundred words for a discussion
what is 60,978 in expanded form
What can be Inferred about Mother and Father's relationship from the ending of “The Revolt of Mother"?
What are some thing John Locke believed in
What is 8/9 as a decimal rounded to 3 decimal places
11. The length of a rectangle is 2 more than the width. The perimeter is 32. Find the length and width.
witch is the smallest number 1.3 0.13 1.03 0.103 1.3