rileylowman2009 rileylowman2009
  • 25-04-2021
  • Mathematics
contestada

Pls answer this ASAP giving brainliest to first person

Pls answer this ASAP giving brainliest to first person class=

Respuesta :

stephanieh1001
stephanieh1001 stephanieh1001
  • 25-04-2021

Answer:

2 cm^3

Step-by-step explanation:

4/5 x 3/2 x 5/3 = 2

Hope this helps!

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-04-2021

Answer:

4/5 x 5/3 x 3/2 = 2cm3

Step-by-step explanation:

The 3 is the unit

Answer Link

Otras preguntas

A certain brand of coffee comes in two sizes. An 11.3 -ounce package costs $2.88 . A 27.8 -ounce package costs $6.48 . Find the unit price for each size. Th
which of the following is an example of a nonrenewable resource?a) cottonb) treesc) cattled) uranium
Choose the answer based on the most efficient method as presented in the lesson. If the first step in the solution of the equation 2x-8=5x+3 is “subtract 2x”, t
vas _____ restaurante chino mañana?
Animal cells have which of the following characteristics? Select all that apply. no cell wall chloroplasts no large vacuole, only small ones cell plates and no
En el 6 de enero, en muchos paises hispanos se celebra
the acceleration of an object would increase if there was an increase in the
The chart describes four situations involving financial responsibility. Financial Responsibility Person Financial Decisions Hallie Has multiple loans at the sa
Six less than the product of 9 and a number is equal to 4
A jar of natural peanut butter normally cost four dollars today it's on sale for $3.60 what is the percentage of the discount