cheyannewhitt2007 cheyannewhitt2007
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Your answer is incorrect. It costs $3.68 for a pack of 16 pencils. Find the unit price in dollars per pencil. If necessary, round your answer to the nearest cent?​

Respuesta :

lak521
lak521 lak521
  • 21-05-2021

Answer:

[tex] \frac{3.68}{16} [/tex]

[tex]0.23[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What equals to 31 using multiplication?
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
depict an angle 7pi over 4 in standard position
3/4 + 1/8= with simplest form.
How many syllable in electricity
Express 0.59 as a fraction....
3/4 + 1/8= with simplest form.
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?