txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the given circle. Round to the nearest tenth.11.0 ft^238.5 ft^242.8 ft^2113.0 ft^2
Solve with completing the square method:6x²-7x+2=0 and  ax²+bx+c=0
Linguistic semantics deals primarily with the _____ of words.A.structureB.meaningC.influenceD.relationship
Which of the following structures is considered to be the fundamental building block of the nervous system?  a.soma  b.neuron  c. axon terminals  d. dendrites
Compare and contrast Germany's actions in the Rhineland, Austria, and Czechoslovakia
If n is even, which of the following cannot be odd? a) n + 3 b) 3n c) n² - 1, Can you please explain with some details?
who what when where why treaty of versailles
your body makes more carbon dioxide when you run than when you sit still why
quadratic formula 9x²-6x-11=0
An airplane flew for 8 hours at an airspeed of x miles per hour (mph), and for 7 more hours at 325 mph. If the average airspeed for the entire flight was 350 mp