loyisotoyana2000 loyisotoyana2000
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Two bottles of honey are compared,one costs R89,99 for 530g and the other. R59,99 for 375g.Which one is cheaper

Respuesta :

rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr
  • 23-05-2021
The second one is cheaper because it is worthy more
Answer Link

Otras preguntas

When an ionic compound is named or its formula is written, what sort of element is placed first? What is the charge on its ions?
PLZ HELP I HAVE QUESTION ATTATCHED!!!
how many electrons are in a Cd3+ ion ?
The Three-fifths Compromise was included in the Constitution to resolve a conflict over the
To much planning on the job can get in the way of enjoying things
What is the best paraphrase of these opening lines from the poem to a mouse by Robert Burns
Does anyone know the answer to this question
a mass of rock and soil directly deposited by a glacier is called
Who is credited with the idea of stacking increasingly smaller mastabas to create a monumental symbol of the king,s everlasting power?
Ali chews 2/3 of a pack of gum each day. How many days will 72 packs of gum last him. Show your work.