chaylynt chaylynt
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of ice cream bars costs $1.59. What is the unit price?

Respuesta :

Jimney5674 Jimney5674
  • 24-05-2021
The unit price is $.39.
Answer Link

Otras preguntas

Factorise 8x^ + 4xy ?
At this rate how many minivans will pass Luann if 60 vehicles passed her?
Describe and explain how petrol is separated from the mixture of hydrocarbons in crude oil.
A painting is on sale at 50% off. The sale price is $320. What was the original price?
At this rate how many minivans will pass Luann if 60 vehicles passed her?
Factor 40x^3-5y^3 COMPLETELY
how do you simplify 1-4(u-1)
Which pair of lines are parallel? A. Y - 2x = -5 and 2x - y = -6 B. 2x + y = -5 and 2x - y = -6 C. Y- 2x = -5 and 2x + y = 6 D. 2x + y = -5 and 2x + y = 6
A horizontal line through point -7,8
how to find area and curcumfrence of a circle?