kenzersmommy2003 kenzersmommy2003
  • 25-05-2021
  • Mathematics
contestada

In a store, 1 can of soup costs $1.80.

Respuesta :

mariab1352 mariab1352
  • 25-05-2021
it would be $13.52 for 11 cans of soup
Answer Link

Otras preguntas

How successfully the governments and economies of the North and South responded to the pressure of war ?
Anna has a 25-meter-long fence that she plans to use to enclose a rectangular garden of width w. The fencing will be placed around all four sides of the garden
FIRST ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!!
40 POINTS!!!!! PLEASE HELP!!
PLEASE HELP i need the answer asap :)
Which of the following would be most likely to trigger a big tightening of the money supply by the Federal Reserve? A People are losing jobs because the Economy
What is the term for a slide of a figure up, down, left, or right?
Plants and animals do not respond to the presence of abiotic factors in their ecosystems. Please select the best answer from the choices provided
Jamaal paid $3.74 for 2 ballpoint pens. How much did 1 pen costs? Tape diagram , record work and estimate
How did Caesar help improve the economy? HURRY PLZ!!!