ashhhhh114
ashhhhh114
25-05-2021
Mathematics
contestada
someone pls help me with this question
Respuesta :
mkhardware112
mkhardware112
25-05-2021
Answer:
10 units
Step-by-step explanation:
[tex]4 \times 2.5 = 10[/tex]
Answer Link
allurabourne
allurabourne
25-05-2021
Answer:
the answer is 15.4 units
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
giving free brainliest if you make me laugh.
Suppose y varies directly with x, and y = 12 when x = 2. What direct variation equation relates x and y? What is the value of y when x = 4?
Sally invests £8000 in a savings account. The account pays 2.8% compound interest per year Work out the value of her investment after 4 years. Give your answer
help emergence everyone take a break and sing this to stay calm
Read the passage. You shall not render an unjust judgment; you shall not be partial to the poor or defer to the great: with justice you shall judge your neighbo
Given the function f(x) = 4x, which statements are true? Check all that apply. The additive inverse is –4x. The additive inverse is 4x. The multiplicative inver
Movement of the mandible medially when grinding the teeth from side-to-side is an example of which action
Who believed that natural laws was given to humans by god
A group of friends go ice skating. They purchase one group ticket to get in and then each person rents skates and buys a hot chocolate. It costs $ 10 to purch
In the city map below, 3/4 inch on the map represents 1/2mile. What is the unit rate? inches per mile