devirama701 devirama701
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzzzzz solve it plllllzlzlzlzlzz​

plzzzzz solve it plllllzlzlzlzlzz class=

Respuesta :

s19672 s19672
  • 25-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation: hi

Answer Link

Otras preguntas

at an ice cream shop, thirty cups of ice cream costs $105. what is the cost of one cup of ice cream? what is the cost of 18 cups of ice cream??
Which action identifies a healthy short-term goal for dealing with stress?
Please help will mark brainliest Josh sells boxes of cookies for $10 each. Kira sells boxes of cookies for $4 each. Each of them sold the same dollar amount. It
Under what circumstances would deficit spending to increase aggressive demand have a negative effect? Please help.
what is a mitochondrion
Which of the following Acts abolished the Hindu Law of Property A) Abolition of Sati , 1829 B ) Widow remarriage act, 1856 C ) Religious Disablities Act , 1850
Charlie is helping refill ketchup bottles at his uncle's diner. He has a huge container with 2 gallons of ketchup, which he distributes evenly among 15 bottles.
A rectangle has an area of 96 cm2 The length of the rectangle is 4 cm longer than the width. Work out the length and width of the rectangle.
Find the value of x in the following diagram.
Mark asked each student in a class to name their favourite colour. For this class, the number of students who said blue is three times the number of students wh