bunnyfromspace47
bunnyfromspace47 bunnyfromspace47
  • 24-07-2021
  • Mathematics
contestada

A photographer bought 35 rolls for $136.44 what was the price of one roll

Respuesta :

MommaBear2012 MommaBear2012
  • 24-07-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

136.44/35= (rounded tot the nearest hundredth) $3.90

Answer Link
beccamorake8
beccamorake8 beccamorake8
  • 24-07-2021

Answer:

136.44÷36 =3.79

3.79×36=136.44

Step-by-step explanation:

So one ball cost 3. 79

Answer Link

Otras preguntas

mr Rowley has 16 homework papers and 14 exit tickets to return ms rivera had 64 homework papers and 60 exit tickets to return for each teacher,write a ratio to
Glucose enters cells most rapidly by __________.
Solve 12x = 4(x + 5) Solve 15x - 3(3x + 4) =6 Solve 3x - 5x + 10 = 36 Solve 2(x+3)= x + 10
Read this inference: "Romero was sorry to have to leave the family farm." What detail from the story best supports this inference?A.)Home for Romero was a crowd
Tim had $149 to spend on 8 books. After buying them, he had $13. Write and solve an equation to find your answer
When an inventor gets a patent for his work, it means that the government will buy a specific amount of the new invention. true or false
If the Constitution is a living document which of the following sections of the Constitution ensure that it can remain relevant to our times? Select one: a. Pre
Russian revolutionairies known as the Bolsheviks were led by Vladimir Lenin. The Bolshevik philosophy was based on the writings of Karl Marx. What happened as a
what is the answer to this.. 8(4n+13)=6n ...i need help
Round to the underlined place value 0.9122 the first 2