BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

which is not a product of cellular respiration A H2O B CO2 C Glucose D Energy
i need help asp Match each feature to the correct branch of government.
What’s pemdas and how do we use it ?
FRENCH HELP PLEASE ASAPPPPPPPP
Calculate the distance between the points H= (0, 2) and E = (3, -6) in the coordinate plane.
anyone good at maths?​
inattention, hyperactivity, and impulsivity are major symptoms of:
If 2.2 is 1/5 of a fraction, what is 2.8 of a fraction?​
The equation and table show what two boys pay for gym fees. Compare the rate of change and initial value for each function. How much more will Alex's cost be ea
what was the highest percentage income tax being paid in 1918? why was it so high?