jaejae69 jaejae69
  • 23-08-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of making a cheese cake is RM45. In
a day, Vivian can make p cheese cakes. Write a
formula of the total cost, K, in RM, of making
cheese cakes for 5 days.

Respuesta :

khurley4488
khurley4488 khurley4488
  • 24-08-2021

Answer:

CHEESE

Step-by-step explanation:

SKDMALSD

Answer Link

Otras preguntas

Simplify:3x×2x×x⁴ plz help me I am confuse I think the answer is 6x⁶ It is or not plz help me❤️❤️​
Differentiate between prophage and induction.​
You have recently been named as the curator at a local art gallery. You have the responsibility of organizing all of the art according to its form. You must loo
if cathy myra and eva all take 2.0 h to walk from their house to their school at a rate of 1.0 m/s how far is their school from the house​
her image on the mirror was blurred and even out in the street she seemed non existant.What is the auther trying to say​
algebra 1 hw!! help please!!
calculate the number of mole present in 5.3g of Na2co3​
Find the measure of 3
If a and B are angles which tan a= 3/4 and cos B= 8/17. Determine the exact value of cos(a-B)
Capital goods are any resources that are: A- Expensive B- Scarce C- Used to produce other goods