emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Can someone give me the answers for these?
Who did most westerns feel should be responsible for paying for internal improvements A- the national government B- the state government C- private companies
Which kingdom includes only multi cellular heterotrophs whose cells lack a cell wall
Can someone give me the answers for these?
Consider the location of barium, chlorine, iodine, and strontium on the periodic table. Electronegativities Which type of atom has the strongest attraction for
Which sentence contains a progressive verb? A. This filter will clean our pool water. B. The sun is setting later nowadays. C. Meg has collected coins for ma
What is the equation of the line in the gaph?
Two planes are driving toward each other with the speeds 250 mph and 420 mph respectively. If the distance between them are 1250 miles, in how many hours they w
The ones digit of a two-digit number is 4 more than the tens digit. Find the number, if the sum of that number and the number reversed is 110.
The letter X shown above has which type of symmetry? 1. Line Symmetry only 2. Point Symmetry only 3. Point and Line Symmetry 4. No Symmetry