pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

A cylinder has a height of 3 centimeters and a radius of 4 centimeters. What is its volume? Use ​ ≈ 3.14 and round your answer to the nearest hundredth.
Find the missing variables
What can increase the number of deaths in a population?
All of the following are examples of intaglio printmaking, except which? a. etching c. linocut b. engraving d. mezzotint please select the best answer from the
What is the perimeter of a square that has a side of 20​
When a country imports more than its exports,it has a(n)
What is the sum of the 12th square number and the 3rd cube number?
Justin works for an automobile manufacturer. The company is designing a new car that enables the users to use the car as a mobile office. To achieve this, the c
Which quotation supports the inference that Mrs. Jordan possesses great inner strength and resilience?
Which of the following most accurately explains the greenhouse effect? A. Long light waves enter the atmosphere and become trapped. B. Short light waves enter t