tnei23
tnei23 tnei23
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP

The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store. What is the cost of one pound of cheddar cheese?

PLEASE HELP The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store What is the cost of one pound of cheddar chee class=

Respuesta :

Scabbers
Scabbers Scabbers
  • 23-09-2021

$8.25 ÷ 3= $2.75/ pound

...

Answer Link

Otras preguntas

Help pls this is for English and wrotting
The formula in cell C2 is =A$2. Autofill is used by dragging C2's autofill box across to D2, E2, and F2. What formulas will appear in D2, E2, and F2, respective
What is 24 as an irrational number rounded to the nearest hundredth
According to standard first aid procedures, severe external hemorrhage is best controlled by?
How did technology in europe help bring about the exploration and coloniztion of lands?
Please help me in these questions
A molecule with unequal electron distribution of bonding electrons is said to be?
_____ are websites where users can add to or edit the content of posted articles.
Under what circumstances is it appropriate to ignore a data point when drawing the best line through data to make a graph? (Hint: Be sure to read the Appendix:
The examiner is teaching a patient about the factors that can decrease the risk for breast cancer. Which foods does the examiner encourage the patient to consum